אסכולות ברפואה הסינית

אסכולות ברפואה הסינית – כך תבינו את שורש הטיפול הסיני ותלמדו את הרפואה הסינית לעומק

הרבה פעמים כאשר אנו מקבלים טיפול רפואי אנו לא מודעים לתהליכי העומק המתרחשים מאחורי קביעת התהליך הטיפולי. לעומת זאת, הסתכלות עמוקה יותר מאפשרת לנו לקבל טיפול איכותי וכולל יותר- שהרבה פעמים גם יועיל יותר מהטיפולים הסטנדרטיים שניתנים ללא כל אבחנה מקיפה לפני תחילת תהליך הטיפול של המטופל אך גם של הטיפול עצמו.

הרפואה הסינית, כאמור, מציעה לנו הסתכלות שונה- לנתח את המציאות כולה, או הקוסמוס כולו ומתוך כך להשליך על תהליכים המתרחשים מעל לפני השטח גם אצלנו בגוף. כדיל להבין זאת עלינו ללמוד על האסכולות ברפואה הסינית- שמעניקות לנו גישות פילוסופיות שלמות להבנת המציאות מהשורש.

אסכולות ברפואה הסינית - בואו ללמוד את הגישות הפילוסופיות שמאחורי הטיפולים!

מהי אסכולה בכלל?

אסכולה רפואית הינה גישה רפואית שעליה מתבססים דרכי הטיפול. כדי להבין לעומק מהיכן נובע הטיפול שניתן לכל בעיה יש להבין את הגישה הפילוסופית העומדת מאחוריו. האסכולות ברפואה הסינית מנתחות במבט רחב את המציאות ומתוך כך נותנות טיפול שלם ומקיף.

האסכולות המרכזיות ברפואה הסינית

רוצים גם אתם ללמוד על אסכולות ברפואה הסינית, ולהבין את הרפואה הסינית לעומק?
בדיוק בשביל זה סיכמנו לכם בצורה פשוטה וברורה את האסכולות המרכזיות הקיימות ברפואה הסינית:

Stames and Brunches

אסכולת הטיפול הקדומה ביותר של הרפואה הסינית, אשר התבססה על העקרון לפיו האדם הוא השתקפות של היקום, מיקרוקוסמוס בתוך הקוסמוס, מה שאומר שכל החוקים שחלים על הטבע חלים גם על האדם. על פי האסכולה הזו, אחד המרכיבים שמשפיעים על האדם הוא מרכיב הזמן, והיא מייחסת משמעות רבה לאסטרולוגיה, למפת השמיים כפי שהייתה בעת הולדת האדם ולמצבה בכל רגע נתון בהקשר לחייו ולחוסרי האיזון שהוא חווה.

Traditional Chinese Medicine (TCM)

האסכולה המרכזית מהאסכולות ברפואה הסינית היא אסכולת Traditional Chinese Medicine (TCM) (ובעברית "הרפואה הסינית המסורתית"). TCM היא תורת ריפוי עתיקת שנים המתבססת על הפילוסופיה הסינית. במהותה, הרפואה הסינית היא רפואה מונעת שמטפלת באופן הוליסטי.

היא משלבת טכניקות וכלים טיפוליים אשר נשמרו והתפתחו לאורך שנים רבות ומסייעים לטפל באינספור מחלות, תחלואות וחוסרי איזון פיזיים, רגשיים ומנטליים:

  • אקופונקטורה/ דיקור סיני – טכניקת הטיפול הבסיסית, שבאמצעותה המטפל מדקר בעזרת מחטים זעירות נקודות ספציפיות, ודרכן הוא מבצע מניפולציה באנרגיית החיים (צ'י) שזורמת במרידיאנים במטרה להשיבה לאיזון ובכך לשפר את בריאותו ורווחתו הכללית של המטופל.
  • טווינא – פיזיותרפיה סינית, שבאמצעותה המטפל מבצע טכניקות עיסוי ומניפולציות במטרה להשפיע על זרימת הצ'י והדם ולהיטיב עם בריאותו ורווחתו הכללית של המטופל.
  • צ'י קונג – תרגול שמשלב תרגילי נשימה, תנועה ודמיון מודרך במטרה לטפח את כוח החיים ולשפר את רווחתו הכללית של האדם.
  • צמחי מרפא – רפואת הצמחים היא חלק בלתי נפרד מהרפואה הסינית, שרותמת את אוצרות הטבע לטובת ריפוי האדם. צמחי מרפא סיניים כוללים צמחים וחלקי צמחים, תבלינים, חומרים טבעיים כמו מינרלים ומתכות ועוד.
  • טאי צ'י – מדיטציה בתנועה שנצורה מהצ'י קונג, ומהווה תרגול חיוני לבריאות הגוף והנפש.
  • שיאצו – עיסוי רפואי יפני, שמתבסס על עקרונות הרפואה הסינית ופותח על ידי מטפלים עיוורים ביפן. במסגרת הטיפול המטפל מבצע מניפולציות ומשתמש בטכניקות עיסוי, לישה, לחיצה, הרגעה ומתיחה בכדי להשפיע על זרימת הצ'י והדם ולהיטיב עם בריאותו ורווחתו הכללית של המטופל.
  • מוקסה – המוקסה מופקת מצמח הלענה ומשמשת לשימוש חיצוני על ידי הבערתה. היא מסייעת לטפל במגוון מצבים בריאותיים ומשולבת במגוון טכניקות הטיפול של הרפואה הסינית.
  • גוואשה – טכניקה מסורתית שמשמשת להנעת הצ'י במרידיאנים. היא מסייעת לפתוח חסימות אנרגטיות ותורמת רבות לבריאותו ולרווחתו הכללית של המטופל.
  • כוסות רוח – שיטת טיפול עתיקה במסגרתה מוצמדות כוסות באמצעות לחץ שלילי שנוצר עם חום ומוחל על העור של המטופל באזורים שונים. שיטת הטיפול משולבת עם טכניקות טיפול מסורתיות ברפואה הסינית ובאמצעותה ניתן לטפל בחוסרי איזון כמו תקיעות אנרגטית, התקררות, כאבי שרירים, אלרגיות, שיעול ועוד.

אין ספק שהאסכולות ברפואה הסינית יכולות ללמד אותנו הממון על הטיפולים השונים הקיימים שהרפואה הסינית מציעה.

רוצים לדעת יותר על האסכולות ברפואה הסינית? להעמיק יותר באחד מהטיפולים של הרפואה הסינית? אתם מוזמנים להתרשם מהמגוון הרחב של המאמרים המקצועיים והמקיפים אך גם הפשוטים והברורים שיש לנו באתר, בשלל נושאים שונים הקשורים לבריאות ואורח חיים בריא על פי הרפואה הסינית.

כמו כן, אם אתם מעוניינים להישאר מעודכנים ולהיות הראשונים שקוראים את המאמרים החדשים שאנחנו מוציאים- אתם מוזמנים להירשם לניוזלטר שלנו ולהנות מתוכן איכותי והמון ערך באופן שבועי היישר אליכם למייל!

רוצים לקבל טיפול של אחד מסוגי הטיפול השונים שאנו מציעים באתר? צרו עימנו קשר ונפנה אתכם למטפלים הטובים ביותר בארץ, במרחק הקרוב לביתכם!

עברת על כל המאמר ולמדת מדוע חשוב להכיר את האסכולות ברפואה הסינית? מזל טוב! הנה סיכום קצר לזיכרון ארוך יותר...
אסכולה רפואית הינה גישה רפואית שעליה מתבססים דרכי הטיפול. אע"פ שהרפואה הסינית בעצמה הינה גישה רפואית, קיימות כמה אסכולות רפואיות פנימיות בתוכה.
החשיבות בהבנת הגישה הפילוסופית לעומק, העומדת מאחורי הטיפול, עוזרת להבין טוב יותר מדוע הטיפול יכול לעזור לבעיה שלנו. ברפואה הסינית, האסכולות מנתחות במבט רחב את המציאות ומתוך כך נותנות טיפול שלם ומקיף.
האסכולה המרכזית ברפואה הסינית היא אסכולת Traditional Chinese Medicine – TCM (ובעברית "הרפואה הסינית המסורתית"), אשר הינה תורת ריפוי עתיקת שנים. אסכולה זו דוגלת במהותה כי הרפואה הסינית היא רפואה מונעת שמטפלת באופן הוליסטי.

ה- TCM משלבת טכניקות וכלים טיפוליים אשר נשמרו והתפתחו לאורך שנים רבות ומסייעים לטפל באינספור מחלות, תחלואות וחוסרי איזון פיזיים, רגשיים ומנטליים.

פשוט מאוד! כל מה שצריך לעשות הוא רק להמשיך לגלוש באתר שלנו ולהתרשם מהמגוון הרחב של המאמרים המקצועיים והמקיפים, בשפה ברורה ופשוטה שיש לנו באתר!

באתר יש עשרות מאמרים בנושאים שונים הקשורים לבריאות ואורח חיים בריא על פי הרפואה הסינית. המשך למידה מהנה :)

תרצו שנחזיר אתכם למשהו ספציפי בעמוד?
המאמר נכתב ע"י:
סיוון קידר
סיוון קידר

מרצה ומאמנת לאורח חיים בריא, מטפלת ברפואה סינית מסורתית, מטפלת בכירה בשיאצו ומאסטר רייקי, משנת 2010.

היה מעניין? החכמתם? אתם חייבים להראות גם לאחרים! שתפו:
אל תפספסו! מאמרים נוספים באתר שיעניינו אתכם:
טיפול ע"י מוקסה
מוקסה

מהי דרך הטיפול השימושית ביותר אצל מטפלים ברפואה הסינית? אם לא עניתם "מוקסה",

למאמר המלא»

רוצים לקבל פגישת ייעוץ בשווי של 268 ש"ח עם מטפל מומחה ברפואה סינית - ללא חיוב?

השאירו פרטים ואחד המטפלים שלנו יחזור אליכם בהקדם!

מטפל סיני זקן מאיר פנים
דילוג לתוכן