דיקור סיני לכאבים

נמאס לכם מהכאב? בואו לגלות כיצד ניתן להעלים אותו באמצעות דיקור סיני לכאבים!

אחת התלונות השכיחות ביותר בקליניקה היא כאב. הוא עשוי להיות עמום או מעקצץ, חד ודוקר או מפעפע, בא לסירוגין או קבוע ואפילו לשנות מיקום.

סובלים מכאב? לרפואה הסינית יש פתרון טבעי והוליסטי באמצעות דיקור סיני לכאבים שרותם את היכולת הטבעית של הגוף שלכם להירפא. אנחנו מאמינים שזו סיבה מספיק טובה לקרוא את המאמר הבא.

מהו כאב מנקודת המבט של הרפואה הסינית?

הכאב הוא חוויה תחושתית ורגשית לא נעימה, הקשורה לנזק או פוטנציאל לנזק לרקמה.
הכאב יכול להיות אקוטי או כרוני, ויכולות להיות לו השפעות הן על תפקודים פיזיים ומנטליים והן על הפן הרגשי של האדם.
כאשר המטופל סובל מכאב כרוני, מנגנונים שונים בגוף עלולים להיות מושפעים מכך ולהחריף את הבעיה, כמו כאבי שלד-שריר או כאבים עצביים.

מנקודת מבט סינית, הכאב עלול לנבוע כתוצאה מחוסר הזנה או מתקיעות אנרגטית של צ'י ודם. לעיתים הכאב מופיע כתוצאה משילוב של שני המצבים הללו במקביל, ובכל מקרה האבחנה תמיד תתבסס על 8 העקרונות של הרפואה הסינית.

כיצד דיקור סיני לכאבים מקל על כאב?

הדיקור הסיני מתייחס ל- 3 מרכיבים עיקריים:

 1. המרכיב הפיזיקלי, שהוא הגירוי העצבי.
 2. המרכיב הרציונלי, שהוא הדרך שבה המטופל מקבל וחווה את הכאב.
 3. המרכיב הרגשי, שהוא הדרך שבה המטופל מגיב לכאב.

 

הטיפול הנכון ביותר לכאב משלב מספר סוגי טיפולים יחד עם האקופונקטורה – מוקסה, גוואשה, צמחים, אלקטרו אקופונקטורה או טיפולי מגע. ומטרותיו לסלק פתוגנים (רוח, לחות או קור) שגורמים לחסימה, לעודד זרימת צ'י ודם, לאזן את האיברים הפנימיים, להרגיע את הנפש (shen) ולמנוע את הישנות או החמרת הכאב.

במסגרת דיקור סיני לכאבים האקופונקטוריסט עשוי לשלב מספר נקודות דיקור:

הנקודה מהי הנקודה?
נקודות A-SHI נקודות מקומיות כואבות שמסייעות לטפל בכאב.
Triger points הנקודה אליה נכנס העצב המוטורי. 70% מנקודות הדיקור ממוקמות באזור זה.
נקודות פלג נקודות שמצויות על המרידיאנים השונים ומסייעות לטפל בכאב שמופיע לאורכם.
נקודות דיקור לטיפול באיברי הגוף כמו הכתף, הראש או הגב.
נקודות דיקור לטיפול ברקמות ספציפיות כמו גידים ורצועות לדוגמה.
נקודות דיקור לטיפול בסימפטומים כמו מגבלה בתנועה לדוגמה.

בנוסף, נקודות מסוימות נמצאו כיעילות לשחרור אנדורפינים, שהם משככי כאבים טבעיים בגופנו, התורמים לתחושת הרמוניה ושלווה.
נקודות אחרות יעילות להעלאת רמת הקורטיזול, ולכן יעילות לטיפול בכאב כרוני.

מטפלים ברפואה קונבנציונלית עשויים להסביר את הטיפול במחטים על ידי גירוי העצבים, השרירים ורקמות החיבור, שמעודד הפרשה של חומרים שמסייעים לשיכוך הכאב בגוף.

לאילו כאבים יכול דיקור סיני לסייע?

הדיקור הסיני לכאבים יכול לסייע לקשת רחבה מאוד של כאבים.
להלן הכאבים ששכיחותם גבוהה במיוחד בקליניקה ומחקרים מצאו את יעילות הדיקור בטיפול בהם:

 • כאבי מחזור
 • כאבי גב
 • כאבי צוואר
 • כאבי פרקים (כולל פציעות, בעיות אורתופדיות ודלקות)
 • כאבי כתף (frozen shoulder) ולכאבי מרפק (tennis elbow)
 • כאבי ראש ומיגרנה
 • כאבים דנטליים
 • כאבי ברכיים
 • כאבים ראומטיים
 • כאבי אוזניים
 • פיברומיאלגיה, CFS (מחלת היאפים)
 • כאבי בטן
 • כאבי שרירים

מה היתרון של דיקור סיני לכאבים על פני משככי כאבים וטיפולים שונים?

היתרון הכי בולט של הדיקור הסיני לכאבים על פני משככי כאבים וטיפולים אחרים הוא, שהוא רותם את היכולת הטבעית של הגוף לרפא את עצמו. פרט לכך, הוא משפיע על רבדים נוספים ומתחשב בפן הרגשי והמנטלי של המטופל.

להבדיל מתרופות, הגוף לא מפתח סבילות לדיקור הסיני, המטופל לא מתמכר לטיפול ולא סובל מתופעות לוואי שעלולות להופיע בעת נטילת משככי כאבים.

בעוד התרופות מטפלות בכאב באופן רגעי, הטיפול בדיקור סיני לכאבים מסייע לטפל בשורש הבעיה. זה בא לידי ביטוי בעיקר בכאב כרוני על ידי הפחתת עוצמת הכאב ותדירות הופעתו.

רוצים לקבל פגישת ייעוץ בשווי של 268 ש"ח עם מטפל מומחה בדיקור סיני לכאבים - ללא חיוב?
השאירו פרטים ואחד המטפלים שלנו יחזור אליכם בתוך כמה רגעים

דיקור סיני – יתרונות נוספים לטיפול בכאבים על פני טיפולים אחרים?

הטיפול בדיקור סיני לכאבים מטפל בבעיות נלוות ומשניות לכאב כמו נדודי שינה, עצבנות ומתח, דיכאון שמתלווה לעיתים קרובות לכאב כרוני (בעיקר בשל הדמיון הפסיכולוגי והביולוגי שמאפיין את שניהם) ועוד.

אף על פי שהטיפול בכאב מתמקד תחילה בסימפטומים שעליהם המטופל מתלונן (הכאבים) ולא בהכרח בשורש שלהם, רפואה סינית, והטיפול בדיקור בפרט, הנם הוליסטים ומתייחסים לגוף ולנפש. משמעות הדבר היא, שגם היכולת של המטופל להתמודד עם הכאב משתפרת.

למי מתאים הדיקור הסיני והאם דיקור סיני לכאבים יכול להזיק?

הדיקור הסיני לכאבים מתאים לנשים וגברים כאחד ואף לילדים ותינוקות. מכיוון שהטיפול טבעי לחלוטין הוא לא עלול להסב נזק, אך במקרים מסוימים יש לנקוט באמצעי זהירות, כמו בטיפול בנשים הרות, באנשים שנוטלים מדללי דם או באנשים שסובלים מחולשה מאוד גדולה.

יעילות הטיפול הוכחה באלפי מחקרים שונים, וכל עוד הטיפול נעשה על ידי מטפל מוסמך ומקצועי ובאמצעות מחטים סטריליות הוא בטוח לחלוטין.

כיצד מתאימים את הטיפול בדיקור סיני לכאבים למטופל?

התאמת הטיפול למטופל נעשית באופן אישי לאחר תשאול ואבחון מקיפים.

לצורך בחירת אסטרטגיית הטיפול המטפל עשוי לשאול את המטופל שאלות שונות על הרגלי החיים שלו, מצבו הבריאותי וההיסטוריה הרפואית שלו, לבצע בדיקה פיזיקלית ולבחון את לשון ודופק המטופל.

חשוב לציין, שגם מטופלים שמגיעים עם כאב וסימפטומים זהים לכאורה עשויים לקבל טיפולים שונים לחלוטין. כמו כן, כל טיפול עשוי להיות שונה מקודמו, שכן הוא מותאם למצב המטופל ביום הטיפול ולתמונה הקלינית הנוכחית שהוא מציג בקליניקה.

דיקור סיני לכאבים – מחיר

המחיר לטיפול בדיקור סיני נע בין עשרות למאות שקלים. בדרך כלל הטיפול במסגרת הביטוחים הרפואיים של קופות החולים מסובסד ועומד על עשרות בודדות של שקלים, ואילו הטיפול בקליניקות פרטיות יקר יותר.

מדוע כדאי ללכת לדיקור סיני לכאבים במרפאה פרטית ולא בקופת חולים?

עדיף לקבל טיפול לדיקור סיני לכאבים אצל מטפל פרטי מאשר לקבל את הטיפול בקופת החולים מ- 2 סיבות מרכזיות:

סיבה ראשונה – מטופלים שמגיעים לדיקור בקופת החולים לא יכולים לבחור את המטפל שלהם. כאשר מדובר במטפלים ברפואה סינית, לכל אחד יש תחומי התמחות וטיפולים נוספים בהם הם מתמחים. בבחירת מטפל באופן פרטי המטופל יכול להבטיח לעצמו שהוא מטופל על ידי איש המקצוע הטוב ביותר עבורו ואת סוג הטיפול שיהיה לו הכי יעיל ונכון.

סיבה שנייה – בחירה במטפל פרטי מאפשרת למטופל לבחור במטפל שהוא מתחבר אליו. הדינמיקה והביטחון של המטופל בעניין זה חיוניים הן להצלחת הטיפול והן ליכולת של המטפל והמטופל להגיע לטיפולי עומק הוליסטיים.

אם הגעתם עד כאן, סימן שמשהו כואב לכם. אנו מזמינים אתכם ליצור קשר כדי שנעזור לכם למצוא את המטפל הקרוב ביותר אליכם שמתמחה בטיפול בכאב ולקבל את הטיפול הטוב ביותר לדיקור סיני לכאבים שלכם.

שאלות נפוצות על טיפולים ברפואה הסינית:
ככלל, רוב הטיפולים ברפואה הסינית אינם כואבים, אלא להפך – משרים תחושת נעימות, רוגע ושלווה. ישנם מספר טיפולים אשר מלווים בתופעות לוואי שאינן כואבות ונעלמות לאחר מספר ימים. להרחבה על תופעות הלוואי – אתם מוזמנים להמשיך ולשוטט באתר שלנו.
ובכן, קודם כל בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מתוודעים לתחום הרפואה הסינית וניגשים לקבלת טיפול רפואי ע"פ הגישה הסינית, מתוך הבנה ורצון להבריא את הגוף בצורה טבעית יותר. אך נכון, ישנם אנשים רבים אשר עדיין מטילים בספק את יעילות הרפואה הסינית – והם כמובן חושבים זאת מבורות. גם אתם עדיין סקפטיים? קראו את המאמרים המקצועיים שלנו באתר – והיווכחו בעצמכם!
הרפואה הסינית מגובה במחקרים מדעיים ורשמיים רבים. אע"פ שישנם כמה טיפולים אשר עדיין אינם הוכחו מחקרית, רוב הטיפולים המרכזיים ברפואה הסינית מבוססים ומוכרים רשמית ואף ניתנים בקופות החולים בארץ ובעולם. כמו כן, ישנם כמה מחלות אשר הפתרון היחידי המוכר אליהם כיום הוא באמצעות רפואה סינית. יחד עם זאת, הרפואה הסינית היא לא תחליף לרפואה המערבית-הקונבנציונאלית ויש להתייעץ עם מטפל מוסמך אשר ינחה אתכם כיצד לשלב את הטיפול הסיני יחד עם הטיפול המערבי לקבלת הפתרון האידיאלי עבורכם.
אמנם הטיפול דרך קופות החולים זול יותר, אך אין זה אומר כי הוא טוב יותר. בנוגע לבריאות שלנו- לפעמים דווקא כדאי להשקיע עוד קצת כסף כדי לקבל החזר משמעותי להשקעה שלנו. לרוב טיפול דרך קופות החולים קצר משמעותית מטיפול בקליניקה פרטית ובנוסף גם הקשב של המטפל אינו נתון כולו אליך אלא למספר מטופלים נוספים בו זמנית. לרוב, הטיפול דרך קליניקות פרטיות יותר איכותי, מקצועי וממוקד מטיפול דרך קופות החולים.
תרצו שנחזיר אתכם למשהו ספציפי בעמוד?
המאמר נכתב ע"י:
סיוון קידר
סיוון קידר

מרצה ומאמנת לאורח חיים בריא, מטפלת ברפואה סינית מסורתית, מטפלת בכירה בשיאצו ומאסטר רייקי, משנת 2010.

היה מעניין? החכמתם? אתם חייבים להראות גם לאחרים! שתפו:
אל תפספסו! מאמרים נוספים באתר שיעניינו אתכם:
טיפול ע"י מוקסה
מוקסה

מהי דרך הטיפול השימושית ביותר אצל מטפלים ברפואה הסינית? אם לא עניתם "מוקסה",

למאמר המלא»
טיפול במגע - טווינא
טווינא

טווינא – הפיזיותרפיה של הרפואה הסינית מקורו של עיסוי הטווינא בסין העתיקה. זהו

למאמר המלא»

רוצים לקבל פגישת ייעוץ בשווי של 268 ש"ח עם מטפל מומחה ברפואה סינית - ללא חיוב?

השאירו פרטים ואחד המטפלים שלנו יחזור אליכם בהקדם!

מטפל סיני זקן מאיר פנים
דילוג לתוכן