אלקטרו אקופונקטורה (דיקור חשמלי)

מהו הטיפול המודרני ביותר הקיים בשימוש הרפואה הסינית? הכל על אלקטרו-אקופונקטורה (דיקור חשמלי)!

גם תורת הטיפול בת אלפי השנים עושה שימוש בגירוי חשמלי.
מופתעים? המשיכו לקרוא וגלו את הטיפול בדיקור החשמלי ויתרונותיו!

אלקטרו-אקופונקטורה: דיקור חשמלי שידליק לכם את הצ'י!

אלקטרו-אקופונקטורה – התפתחות השיטה

אקופונקטורה מודרנית הומצאה בשנות ה- 50 בסין כניסיון של מטפלים ברפואה סינית לטפל ביעילות רבה יותר באנשים רבים יותר בפרק זמן קצר יותר.

מטרת הטיפול הייתה לחסוך את גירוי המחטים בכל מספר דקות ולעשות זאת באמצעות מכונה שמספקת גירוי חשמלי מתמיד, מה שמאפשר למטפל לעבור אל המטופל הבא.

בעוד המטפלים שאפו לטפל במטופלים רבים יותר הם יצרו בטעות שיטת דיקור חשמלי שמשפיעה באופן משמעותי על מערכות ביולוגיות, משחררת תאי גזע אנדוגניים ובעלת תכונות נוגדות חמצון.

מהי אלקטרו אקופונקטורה וכיצד הטיפול בה נעשה?

אלקטרו אקופונקטורה היא טיפול נוסף לדיקור סיני, שעושה שימוש במכונה שמספקת זרם חשמלי עדין.
המכונה מחוברת לאלקטרודות שמתחברות לראשי המחטים. על ידי העברת זרמים חשמליים היא מעוררת את המחטים ויוצרת סטימולציה שמגרה את נקודות הדיקור לצורך הנעת צ'י או פתיחת חסימה אנרגטית.
ביולוגית, היא תורמת לשחרור אנדורפינים ונוירוטרנזמיטורים שמשרים תחושת רוגע ומפחיתים כאב.

להבדיל ממכונת TENS, מכשיר אלקטרו אקופונקטורה מצליח לחדור את השכבה השטחית של העור, ובאמצעות המחטים היא חודרת לתוך הרקמה. מכיוון שלעור, לעצם ולשומן יש עמידות בפני הזרם החשמלי, דיקור אלקטרו אקופונקטורה אפקטיבי לטיפול ברקמת השריר, רקמות החיבור והעצבים.

פרט להשפעה העצבית ועוויתות השרירים הזעירות שהמכונה מייצרת, היא משפיעה גם ברמה התאית ומסייעת לתיקון קרעים ברקמות החיבור, מתיחות שרירים, נזק לרצועות ולגידים ועוד. כמו כן, הטיפול מסייע לחיזוק השרירים, לשיפור זרימת הדם ולהקלה על כאב.

רוצים לקבל פגישת ייעוץ בשווי של 268 ש"ח עם מטפל מומחה באלקטרו אקופונקטורה - ללא חיוב?
השאירו פרטים ואחד המטפלים שלנו יחזור אליכם בתוך כמה רגעים

האם הטיפול באלקטרו אקופונקטורה כואב?

הטיפול באלקטרו אקופונקטורה לא כואב, אולם יש לבצע אותו עם הקשבה לגוף המטופל ותוך קבלת משוב ממנו. ניתן להפעיל את מכונת האלקטרו בעוצמות שונות, שייבחרו בהתאם לעמידות המטופל, רמת האנרגיה הכללית שלו ואופי הבעיה שבה מטפלים.

אילו טיפולים נפוצים באלקטרו אקופונקטורה?

בשל המוליכות הגבוהה של רקמות החיבור והשרירים, השימוש באלקטרו אקופונקטורה יעיל לטיפול ושיקום של מאמץ שרירי, פציעות ספורט, בעיות אורתופדיות ועוד.

הטיפול יעיל במיוחד עבור גידים ורצועות שלא מקבלים הזנה דמית באופן מיטבי ועשוי להאיץ תהליכי ריפוי.

מחקרים מצאו שהטיפול באלקטרו אקופונקטורה יעיל גם לזירוז לידה. גירוי אלקטרו מחזק באופן כללי את השפעתן של המחטים, ובחדר הלידה הוא יכול לסייע בצמצום התערבויות בלידה.

במחקרים שונים נמצא שהטיפול באלקטרו אקופונקטורה עשוי להשפיע על אופן הביטוי של גנים מסוימים. כמו כן, נמצא קשר בין טיפול אלקטרו לשחרור תאי גזע אנדוגניים, שתורם לשכפול של תאים אנטי דלקתיים אשר יעיל לטיפול ברקמות החיבור.

הבשורה הטובה באמת היא עבור חולי פרקינסון, שהטיפול באלקטרו אקופונקטורה יכול לסייע להם בהגנה על נוירונים במוח הודות להשפעה של הטיפול על נוגדי חמצון.

מדוע מומלץ ללכת לטיפול אלקטרו אקופונקטורה אצל מטפל פרטי?

במסגרת קליניקה פרטית, מטפלים ברפואה סינית ובאלקטרו אקופונקטורה יכולים לשלב מספר שיטות טיפול.

אף על פי שיש מבחר של מרפאות רפואה משלימה שמציעות טיפולים מסובסדים דרך הביטוחים המשלימים של קופות החולים, לא בכל מרפאה מצוי מכשיר אלקטרו, וחשוב מכך, מטפל שמתמחה בטיפול עם המכונה בפתולוגיות להן היא יעילה במיוחד.

לסיכום,

להבדיל מטיפול אקופונקטורה שמטפל ברמת המרידיאנים, הטיפול באלקטרו אקופונקטורה נוגע דווקא ברמת השריר ורקמות החיבור. זהו טיפול שמכיל מאפיינים מערביים, אך רותם את הידע הפילוסופי העתיק של הרפואה הסינית על מנת להגיע לתוצאות טיפול טובות ויעילות יותר.

אתם מוזמנים לחוות ממקור ראשון את איכות הטיפול בדיקור ואלקטרו-אקופונקטורה והשפעותיו. צרו קשר, ונציגינו ישמחו לקשר אתכם עם המומחים המובילים בארץ.

שאלות נפוצות על טיפולים ברפואה הסינית:
ככלל, רוב הטיפולים ברפואה הסינית אינם כואבים, אלא להפך – משרים תחושת נעימות, רוגע ושלווה. ישנם מספר טיפולים אשר מלווים בתופעות לוואי שאינן כואבות ונעלמות לאחר מספר ימים. להרחבה על תופעות הלוואי – אתם מוזמנים להמשיך ולשוטט באתר שלנו.
ובכן, קודם כל בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מתוודעים לתחום הרפואה הסינית וניגשים לקבלת טיפול רפואי ע"פ הגישה הסינית, מתוך הבנה ורצון להבריא את הגוף בצורה טבעית יותר. אך נכון, ישנם אנשים רבים אשר עדיין מטילים בספק את יעילות הרפואה הסינית – והם כמובן חושבים זאת מבורות. גם אתם עדיין סקפטיים? קראו את המאמרים המקצועיים שלנו באתר – והיווכחו בעצמכם!
הרפואה הסינית מגובה במחקרים מדעיים ורשמיים רבים. אע"פ שישנם כמה טיפולים אשר עדיין אינם הוכחו מחקרית, רוב הטיפולים המרכזיים ברפואה הסינית מבוססים ומוכרים רשמית ואף ניתנים בקופות החולים בארץ ובעולם. כמו כן, ישנם כמה מחלות אשר הפתרון היחידי המוכר אליהם כיום הוא באמצעות רפואה סינית. יחד עם זאת, הרפואה הסינית היא לא תחליף לרפואה המערבית-הקונבנציונאלית ויש להתייעץ עם מטפל מוסמך אשר ינחה אתכם כיצד לשלב את הטיפול הסיני יחד עם הטיפול המערבי לקבלת הפתרון האידיאלי עבורכם.
אמנם הטיפול דרך קופות החולים זול יותר, אך אין זה אומר כי הוא טוב יותר. בנוגע לבריאות שלנו- לפעמים דווקא כדאי להשקיע עוד קצת כסף כדי לקבל החזר משמעותי להשקעה שלנו. לרוב טיפול דרך קופות החולים קצר משמעותית מטיפול בקליניקה פרטית ובנוסף גם הקשב של המטפל אינו נתון כולו אליך אלא למספר מטופלים נוספים בו זמנית. לרוב, הטיפול דרך קליניקות פרטיות יותר איכותי, מקצועי וממוקד מטיפול דרך קופות החולים.
תרצו שנחזיר אתכם למשהו ספציפי בעמוד?
המאמר נכתב ע"י:
סיוון קידר
סיוון קידר

מרצה ומאמנת לאורח חיים בריא, מטפלת ברפואה סינית מסורתית, מטפלת בכירה בשיאצו ומאסטר רייקי, משנת 2010.

היה מעניין? החכמתם? אתם חייבים להראות גם לאחרים! שתפו:
אל תפספסו! מאמרים נוספים באתר שיעניינו אתכם:
טיפול במגע - טווינא
טווינא

טווינא – הפיזיותרפיה של הרפואה הסינית מקורו של עיסוי הטווינא בסין העתיקה. זהו

למאמר המלא»

רוצים לקבל פגישת ייעוץ בשווי של 268 ש"ח עם מטפל מומחה ברפואה סינית - ללא חיוב?

השאירו פרטים ואחד המטפלים שלנו יחזור אליכם בהקדם!

מטפל סיני זקן מאיר פנים
דילוג לתוכן